نگهداری قطعات

نگهداری از دستگاه

نگهداری از دستگاهReviewed by Digiadmin on Sep 8Rating:

نگهداری از دستگاه به نظر امری روتین میاد که مربوط به بعد از ساخت باشه اما این طور نیست!! اگه طراح موقع انتخاب قطعات و جایابی ؛ امکان باز شدنشون رو در نظر نگرفته باشه دستگاه عالیه تا وقتی که لازم بشه یک قطعه عوض بشه یا تعمیرات دوره ای پیش بیاد. معروفه میون طراحا که میگن به اندازه ی یک جای دست میون دستگاه خالی بگذار. تا بتونه پیچ رو محکم یا باز کنه. تا بتون قطعات رو جا بزنه یا باز کنه.

زمانی که دستگاهی طراحی میشه باید زمان تعمیرات و برنامه ریزی اورهال درنظر گرفته بشه. گاهی هم قرار نیست یک دستگاهی برای مدت طولانی کار کنه. برای همین هم در انتخاب قطعات؛ وسواس کمتری انجام میشه و قطعات ارزان تری استفاده میشه. یک استراتژی موفقی که توی محصولات کشور چین هست؛ ارایه ابزار های خانگی است. ابزارهایی که قرار نیست به مدت زیادی کار کنند و یا کار پیچیده و سختی انجام بدهند؛ قراره این مته یک دیوار معمولی را سوارخ کنه. مشتری شاید تا یک سال دیگه هم سراغ این مته نره. پس لازم نیست مته ی خاصی بهش بدیم. کافیه چند تا سوراخ بزنه و قیمت پایینی داشته باشه تا مشتری راضی باشه. حتی وقتی هم که خراب شده با خودش میگه قیمتی نداشت!

شما به دیجی آنلاین سفارش طراحی یا ساخت دستگاه یا وسیله ای را می دهید. یکی از مواردی که طراحان دیجی به شما توصیه می کنند هدف گذاری و برنامه ریزی برای مدت زمان فعالیت دستگاه است. شما با معرفی دستگاه خود؛ به طراحان خواهید گفت که چه میزان کارایی از آن انتظار می رود و با چه قیمتی قصد دارید ساخته شود. این فاکتور ها طراحی دستگاه شما را هدفمند می کند.

 

سفارش و ساخت دستگاه صنعتی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *