انتخاب مواد

هندبوک های طراحی ماشین آلات

هندبوک های طراحی ماشین آلاتReviewed by Digiadmin on Jan 16Rating:

با پیشرفت علم و تکنولوژی های ساخت و تولید امروزه تخمین زده می شود بیش از ۴۰ هزار آلیاژ و مواد صنعتی و به همین تعداد مواد غیر فلزی صنعتی مانند پلاستیک ها، سرامیک ها، شیشه ها، مواد کامپوزیتی و نیمه رساناهای صنعتی در دسترس می باشد.  در کنار این حجم انبوه از مواد مهندسی روش های ساخت و تولید بسیاری نیز در دسترس مهندسان و ماشین سازان می باشد. این حجم تنوع عظیم گاهی اوقات سبب سردرگمی می گردد و انتخاب ماده خام و روش تولید برای تولید یک محصول را سخت می کند. از سویی دیگر اگر انتخاب ناآگاهانه باشد ممکن است مشکلاتی ایجاد شود و یا دست کم با انتخاب یک ماده خاص کارکرد مورد انتظار کاهش یابد. برای ساخت دستگاه ها و قطعات صنعتی استفاده از انواع هندبوک ها مورد نیاز هر مهندسی می باشد.

برای از بین برن این سردرگمی و اشتباه ناشی از انتخاب ناصحیح باید یک روند سیستماتیک برای انتخاب ماده اولیه و انتخاب روش تولید پیاده سازی شود. برای این منظور برخی کمیت های قابل اندازه گیری برای انتخاب صحیح مواد استخراج شده اند. بر خلاف مسائل علمی که برای هر مسئله یک جواب مشخص وجود دارد در مسائل واقعی مهندسی نمی توان هیچگاه به جواب دقیقی رسید زیرا همواره باید طراح باید بین مزایا و معایب هر انتخاب، انتخاب صحیح تر را انجام دهد. بنابراین برای طراحی هوشمندانه برای هر قسمت باید در هر مرحله مواد ها و روش های مختلف مورد بررسی و موشکافی قرارگیرد.

 

سفارش و ساخت دستگاه صنعتی

دیجی قطعه برای آشنایی و استفاده طراحان، سازندگان دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی و دستگاه هاتی تست و آزمایشگاهی، ماشین سازان و دانشجویان کتاب های الکترونیکی مربوط به متریال های فلزی گوناگون را برای دانلود در لینک های زیر قرار داده است.  در نوشته های آتی کتاب های گوناگونی برای آموزش ساخت دستگاه، آموزش ساخت قطعات صنعتی و آزمایشگاهی؛ دستگاه های تست و… آورده خواهد شد.

انتخاب مواد

 

 

لینک دانلود هندبوک روش های عددی انتخاب متریال

لینک دانلود هندبوک متریال های پرکاربرد اصلی (فولادها)

لینک دانلود هندبوک انتخاب مواد آلومینیومی

لینک دانلود هندبوک انتخاب آلیاژهای آلومینیومی

لینک دانلود هندبوک انتخاب مواد مسی و آلیاژهای مس

لینک دانلود هندبوک انتخاب آلیاژهای تیتانیوم

لینک دانلود هندبوک انتخاب آلیاژهای نیکل

لینک دانلود هندبوک انتخاب آلیاژهای منگنز

 

 

رمز تمام فایل ها:www.digi-ghetee.ir

 

 

سفارش و ساخت دستگاه صنعتی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *