machine-montage-arriere-e1414678333334

روش های ساخت قطعه دستگاه و لوازم

روش های ساخت قطعه دستگاه و لوازمReviewed by Digiadmin on Sep 5Rating:

روش ساخت این قطعه چیست؟ این سوال رایج تمام آدم هایی است که قصد دارند قطعه ای را برای اولین بار بسازند. جواب این سوال یکتا نیست. در واقع ساخت قطعه بسته به نوع قطعه, قیمت و از همه مهم تر تعداد آن, روش ساخت انتخاب می شوند. اغلب اوقات روش های مختلفی برای ساخت یک قطعه یا وسیله وجود داره اما بعضی روش ها قیمت بالاتری دارند و بعضی کمتر.

فرض کنید قصد دارید ده عدد قطعه را با قالب پیچیده بسازید. مشخصا قیمت هر یک از این ده قطعه بسیار بالا خواهد بود اما اگر این ده قطعه را به روش جوشکاری یا تراشکاری بسازید هزینه های ساخت قطعه بسیار پایین تر خواهد بود. حال اگر قرار باشد از این قطعه ۱۰۰ نمونه یا تیراژ بالا بسازید, یکی از بصرفه ترین روش ها ریختگری با قالب هست هر چند که قالب بسیار گران قیمت باشد. بنابراین توجه به تیراژ قطعه در تعیین روش تولید موثر است.

نکته مهم دیگه کیفیت کار است. هر یک از روش های تولید کیفیت متفاوتی دارند و از طرفی زمان تولید یکسانی هم ندارند بنابراین برای انتخاب روش تولید جهت ساخت قطعه باید به این نکات نیز توجه شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد استفاده از قطعات کوچکتر به جای قطعات پیچیده و مونتاژ کردن ان قطعات است. درواقع اگر قرار باشد همه ی قطعات یکپارچه ساخته شوند قیمت تمام شده ان خیلی زیاد خواهد بود حال این که لزومی ممکن است نداشته باشد. در این موارد قطعات پیچیده رو به چند قطعه کوچک تر تقسیم می کنند و با مونتاژ این قطعات، قطعه ی اصلی به وجود می آید.

دیجی قطعه با تجربه ی بالای خود می تواند روش بهینه تولید قطعات را به شما توصیه کند و با در نظر گرفتن روش ساخت قطعات, تجهیزات یا هر وسیله مد نظر را بر اساس سفارش آن لاین شما طراحی کند.

 

سفارش و ساخت دستگاه صنعتی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *